Ryszard Riedel – mieszkanie do wynajęcia

Ryszard Riedel przez większość swojego życia związany był z Tychami. Tutaj wracał po koncertach grupy Dżem, tutaj założył rodzinę. Na tyskim osiedlu „F” stoi blok, na którym znajduje się mural z podobizną artysty. I to właśnie w tym bloku, możecie wynająć mieszkanie, w którym artysta mieszkał. Brzmi nieźle?

Ryszard Riedel – Tychy, ul. Filaretów 14/20

Blok przy ulicy Filaretów 14, to nie tylko ciekawy punkt na mapie Tychów, ale także dla każdego kto interesuje się muzyką. Dla fanów grupy Dżem i Ryśka Riedla miejsce obowiązkowe do zobaczenia. Tym bardziej odkąd pojawił się na nim mural z podobizną muzyka.

Po przeprowadzce z Chorzowa i po emigracji rodziców artysty do Niemiec, mieszkanie zostało przekazane właśnie jemu i tutaj mieszkał z żoną Małgorzatą i dziećmi – Sebastianem i Karoliną. To na trzecim piętrze Riedel pisał teksty, oddawał się słuchaniu muzyki i przyjmował ciekawych gości. U szczytu popularności, bardzo często na klatce schodowej koczowali fani, z nadzieją na spotkanie swojego idola.

ryszard riedel tychy ulica filaretów mieszkanie do wynajęcia karolina riedel apartament
Ryszard Riedel – mural na bloku

W mieszkaniu przez pewien czas mieszkał Jerzy Styczyński (gitarzysta Dżemu), a także aktor Tomasz Kot, który rewelacyjnie zagrał Ryśka w „Skazanym na Bluesa”. Zresztą, kilka ujęć lokalu można w filmie zobaczyć. Do muzyka przyjeżdżali w odwiedziny różni goście, a legendą obrosła już wizyta prawdziwego Indianina (Riedel był wielkim fanem Winnetou), która jednak nie do końca spodobała się artyście.

Mieszkanie po śmierci żony Ryszarda Riedla w 2007 roku opustoszało i właściwie do teraz stało puste. Mieszkanie należy do Karoliny Riedel – córki. Przeszło kilka remontów i pomysłów na zagospodarowanie. Od tradycyjnej sprzedaży (nie było za dużo chętnych) po zaaranżowanie na muzeum artysty.

Karolina Riedel Apartament – do wynajęcia

Na dniach (mamy 6.06.2023) pojawiła się informacja, że mieszkanie można wynająć na krótkoterminowe pobyty. Ceny zaczynają się od 899 zł/noc (tutaj można sprawdzić terminy). Lokal przeszedł ponownie remont i tutaj pojawiają się mieszane uczucia. Przy okazji oferty sprzedaży mogliśmy znaleźć informacje – „Szczególnie jednak polecamy to mieszkanie pasjonatom muzyki, bluesa, polskiej sceny rockowej, ponieważ miejsce to ma wyjątkowy klimat i historię, która jest tutaj widoczna w każdym zakątku. W mieszkaniu specjalnie zostawiliśmy specyficzny układ mebli i drobiazgów, zachowany od czasów bytności legendarnego muzyka.”*

Teraz, po generalnym remoncie, mieszkanie wygląda zupełnie inaczej i dla niektórych straciło zupełnie klimat. Pozostało kilka pamiątek po muzyku i świadomość, że mieszkał tutaj co by nie mówić legendarny artysta. Ocenę pozostawiam jednak Wam 🙂 Tak czy inaczej, myślę że niejeden fan skorzysta z tej oferty żeby przekonać się na własnej skórze, czy miejsce na pewno jest tak wyjątkowe!

Źródło: https://www.tychy.info.

Jeżeli zainteresował Cię wpis o Ryśku Riedlu, to i pewnie te poniżej na pewno Ci się spodobają:

Dżem – Mała Aleja Róż w Katowicach

Dżem – Wehikuł Czasu – Puls czy Pójść?

Riedel Ryszard – Tychy śladami artysty

Nie zapomnij podać dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *