Rammstein – teledysk nagrany w polskim teatrze

Rammstein ma już na koncie osiem krążków. Na ostatnim z nich, zatytułowanym „Zeit”, znajduje się utwór „Zick Zack”. Ciekawostką jest fakt, że teledysk do piosenki został nagrany w jednym z warszawskich teatrów. To nie pierwszy raz, kiedy zespół zdecydował się na polski akcent w swojej działalności.

rammstein teledysk w polsce w warszawskim teatrze sabat małgorzaty potockiej

Rammstein i teledysk w warszawskim teatrze rewiowym

O tym, że zespół był Polsce dowiedziałem się z mediów. Wszystkie portale donosiły, o tym że Rammstein nagrał teledysk w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej. Jest to jedyny rewiowy teatr w naszym kraju. Przy okazji wycieczki do Warszawy, udało mi się odwiedzić to miejsce. A najlepsze jest to, że wyszło zupełnie przypadkiem.

rammstein teledysk w polsce

Pojechałem do stolicy na koncert „Wielkie Granie na Narodowym” i mając kilka godzin, szwendałem się po ulicach. W pewnym momencie, skręcając z ulicy Nowy Świat zaciekawił mnie odrestaurowany budynek z czerwonym baldachimem nad wejściem (poprawcie mnie jeśli nazywa się to inaczej). Wygooglałem nazwę i o tak, to właśnie to miejsce, gdzie Rammstein nagrał swój teledysk do piosenki „Zick Zack”.

rammstein teledysk w polskim teatrze

Dzięki uprzejmości pracowników, udało się wejść nie tylko do foyer, ale rzucić także okiem na scenę. Pięknie dziękuję! W miłej rozmowie usłyszałem, że pierwszy raz muzycy zajrzeli tutaj przy okazji prywatnej wizyty. Miejsce tak im się spodobało, że postanowili wykorzystać miejsce do nagrania teledysku. Zagrały w nim również tancerki teatru. Z rozmowy wyniknęło również, że podobno zespół ma zamiar tu powrócić 😉 Odnotować należy fakt, że część teledysku kręcono również w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach.

Teledysk możecie zobaczyć poniżej:

Rammstein mówi po polsku

A jeśli nie wiedzieliście, to jeszcze jedna ciekawostka powiązana z Polską. Przy okazji wydania płyty „Sehnsucht”, na początku można usłyszeć jak Till Lindemann pozdrawia polskich fanów.

A mówi tak:

„Halo! Cześć, jesteśmy Rammstein. Pozdrawiamy całą Polskę i życzymy wielu miłych wrażeń przy słuchaniu naszej nowej płyty pod tytułem Sehnsucht”

Do posłuchania poniżej:

Oczywiście zapraszam również do odwiedzenia Teatr Sabat Małgorzaty Potockiej, bo miejsce jest niezwykle interesujące. Możecie zamówić bilety wraz z kolacją przed spektaklem lub na sam spektakl. Myślę, że przy okazji kolejnej wizyty w Warszawie to może być ciekawy sposób na spędzenie czasu i znalezieniu odpowiedzi czy taka forma sztuki jest dla mnie interesująca.

Nie zapomnij podać dalej!

6 komentarzy

  1. Nie jedyny zespół rewiowy, ale może jedyny który się w tym specjalizuje .
    Faktem jest, że nazwa gdzieś obiła mi się o uszy, ale nie miałam pojęcia co to jest za zespół

  2. Rammstein znam, ale to nie moja bajka, natomiast mój mąż jest fanem. O teatrze MP też słyszałam 🙂 . Fajnie przedstawiasz muzyczne podróżnicze ciekawostki 🙂

    1. O Rammsteinie mówi się, że jest w pierwszej trójce zespołów, które robią najlepszy show na koncertach. Nawet jeśli ich się nie słucha, to warto się przejść dla otoczki. Mnie się udało już dwa razy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *