Agnieszka Chylińska – Kiedyś do Ciebie wrócę… i Bytom

Agnieszka Chylińska – Kiedyś do Ciebie wrócę, to kolejny utwór artystki, do którego teledysk został nagrany na Śląsku. Wokalista kręciła już w Tarnowskich Górach, Zabrzu, a do piosenki z tego wpisu w Bytomiu. Dzisiaj przybliżę Wam to ciekawe miejsce. Utwór ten stał się również przebojem 2022 w radiu RMF FM.

Obrazy nie zmieniły swojego położenia

Agnieszka Chylińska – teledysk w Bytomiu

Chwilę mi to zajęło, ale w końcu dotarłem na ulicę Rostka 11 w Bytomiu. Pod tym adresem mieści się sklep ze starociami i antykami – Renesans. To właśnie to miejsce posłużyło jako scenografia w teledysku „Kiedyś do Ciebie wrócę” Agnieszki Chylińskiej z płyty Never Ending Sorry. Za realizacje klipu odpowiada AG Studio z Tarnowskich Gór (nagrali również teledysk do innej piosenki artystki „Królowa Łez”).

Na ulicy Rostka znajduje się również komisariat policji, gdzie w latach 80, w czasie strajku na kopalni Rozbark przebywał w areszcie Roman Kostrzewski, wokalista zespołu KAT.

Karteczka na stoliku

Niestety trafiłem już po „ogarnięciu” miejsca i w zasadzie tylko obrazy nie zmieniły swojego miejsca. Jednak kilka mebli i dekoracji, które pojawiają się w klipie wciąż były. Udało się też porozmawiać z osobą zajmującą się sklepem ze starociami, która sprzedała mi kilka ciekawostek.

Kiedyś do Ciebie wrócę – ciekawostki

Po pierwsze, sceny, które dzieją się wewnątrz były kręcone w sklepie ze starociami. Natomiast ujęcia z zewnątrz pokazuję lokal po drugiej stronie ulicy. Dlaczego? Sklep ze starociami posiada już nowoczesne, plastikowe okna, a a lokal naprzeciwko już nie. Dla klimatu teledysku było to niesamowicie ważne. Druga ciekawostka, to fakt, że przygotowując ujęcia z zewnątrz odkręcono znaki, alarm, przygotowano witrynę, ale zapomniano odkręcić tabliczkę z numerem i nazwą ulicy – widać je w klipie. Zapytałem też czy Agnieszka Chylińska nabyła coś w sklepie i okazało się, że tak – zakupiła figurę Maryi (podobną do figury, którą widzicie na zdjęciu po lewej stronie).

Wnętrze sklepu
Regał z początku teledysku

Pozostałe ujęcia były kręcone w prywatnym domu. Może nie jest to Chylińska do jakiej przywykłem, ale teledysk ze względu na miejsce kręcenia w mieście, którym mieszkam powoduję, że pałam do tej piosenki większą sympatią. Aha, jak będziecie w Bytomiu to na pewno warto odwiedzić Renesans. Oglądanie tych wszystkich staroci, to czysta przyjemność. A ceny? Indywidualne dla każdego – ale można się targować 😉

Widać tabliczkę z nazwą ulicy i numerem

Teledysk Agnieszka Chylińska – Kiedyś do Ciebie wrócę

Nie będę tworzył nowego wpisu, ale uzupełnię ten. Agnieszka Chylińska wróciła do Bytomia, aby nagrać teledysk do piosenki pod tytułem „Drań”. Zdjęcia plenerowe kręcono w dzielnicy Vitor, a właściwie na jej obrzeżach przy garażach. Byłem tam oczywiście i mam dla Was zdjęcia porównawcze jak te miejsca wyglądają w teledysku, a jak naprawdę. Teledysk nagrywany był najprawdopodobniej jesienią, bo jest bardziej zielono.

Teledysk „Drań”, Vitor
Vitor, Teledysk „Drań” w Bytomiu
Zdjęcia plenerowe do teledysku „Drań” Agnieszki Chylińskiej w Bytomiu
Nie zapomnij podać dalej!

4 komentarze

  1. I jest powód by przyjechać do Bytomia… Super wpis! A już niedługo koncert Agnieszki w Zabrzu. Bilety kupione?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *